تور استانبول

درباره استانبول

تصویر هوایی استانبول

در نقشه زیر، تصویر هوایی استانبول را مشاهده می کنید.در این نقشه، تنگه بسفر در وسط، قسمت آسیایی استانبول درسمت راست و قسمت اروپایی استانبول در سمت چپ می باشد.

تصویر هوایی استانبول

تصویر هوایی استانبول

نقشه جاذبه های توریستی استانبول

در نقشه زیر تنگه بسفر در وسط، قسمت آسیایی استانبول در سمت راست و قسمت اروپایی استانبول در سمت چپ می باشد.بر روی نقشه دو پل سلطان محمد فاتح و پل بسفر واقع بر روی تنگه بسفر و جاذبه های توریستی این شهر همچون کاخ بیلربی در سمت آسیایی، مسجد اوراتاکوی، کاخ سیرگان، کاخ دلمه باغچه، مسجد دلمه باغچه را در سمت اروپایی حاشیه تنگه بسفر و  قلعه روملی حصار، خیابان استقلال، میدان تکسیم، پارک قزی و ... را در مرکز سمت اروپایی استانبول مشاهده می کنید.

نقشه جاذبه های توریستی استانبول

 


در نقشه زیر قسمت اروپایی استانبول را مشاهده می کنید که به وسیله خلیج شاخ طلایی به دو سمت تقسیم شده است.در این تصویر  کاخ توپکاپی، مسجد سلیمانیه، بازار بزرگ، بازار مصری، مسجد رستم پاشا، پل گالاتا، مسجد جدید و ... در قسمت جنوبی و برج گالاتا در قسمت شمالی به خوبی قابل مشاهده می باشد.

نقشه جاذبه های توریستی استانبول

نقشه ترکیه و محل استانبول روی نقشه

در این نقشه مکان شهر استانبول را در قسمت شمال غربی ترکیه مشاهده می کنید

نقشه ترکیه و محل استانبول روی نقشه

نقشه ترکیه

آب و هوای استانبول

استانبول دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی می باشد.گرمترین ماه سال در استانبول تیرماه با متوسط درجه حرارت ۲۳٫۲ درجه سلسیوس و سردترین ماه سال دی با متوسط درجه حرارت ۵٫۴ درجه سلسیوس است.

در ماه های سرد، بیشترین درجه حرارت به طور متوسط بین 7 تا 9 درجه سیلسیوس است و اغلب، بارش برف بین ماه های آذر و اسفند رخ می دهد.در ماه‌های گرم از خرداد تا اوایل مهر به طور میانگین درجه حرارت روزها از ۲۸ سلسیوس شروع می‌شود. میزان رطوبت در این شهر زیاد است و میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی‌متر است. استانبول تا حدودی بادخیز است و به طور متوسط سرعت باد در این شهر حدود ۱۷ کیلومتر در ساعت است.

 

آب و هوای استانبول

نمودار آب و هوای استانبول

 

معرفی استانبول

استانبول بزرگ ‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن می باشد. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره واقع شده است.تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند، استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.

این شهر زیبا در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد و از نظر تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان می باشد. جمعیت این شهر در سرشماری سال 2012 حدود 14 میلیون نفر بوده است.

 

شهر استانبول

شهر استانبول